متخصص ارتوپد و بیماری های ارتوپدی

متخصص ارتوپد و بیماری های ارتوپدی

متخصص ارتوپد و بیماری های مرتبط با این تخصص

همان طور که در مقاله قبل گفته شد، قرار بر این است که ما در سامانه کیمیا ویزیت بیماری های مختلف و تخصص های پزشکی را مورد بحث قرار دهیم تا شما عزیزان به پزشک مورد نیاز خود دسترسی داشته و اقدام به رفع بیماری خود کنید.

در این مقاله می خواهیم متخصص ارتوپد و بیماری های مربوط به این تخصص را برای شما عزیزان مورد بحث قرار دهیم تا به راحتی بتوانید به پزشک مورد نیاز خود مراجعه کنید.

اصل و بنیاد کلمه ارتوپدی

کلمه ارتوپد اصل آن از یونان باستان است و برای اولین بار آن را نیکولاس آندری با ترکیب دو واژه ارتو به معنای راست و صاف و واژه پدی به معنای کودک است. و دلیل این نام گذاری این بوده که در گذشته در این چاچوب درمانی فعالیت هایی مانند راست و صاف کردن دست و گردن و پا و ستون فقرات کودکان بیمار بوده است.

بیماری های مربوط به این متخصص:

ارتوپدی قسمتی از بخش جراحی است که در چارچوب سیستم حرکتی بدن کوشش می کند. سیستم حرکتی بدن مانند مفاصل، استخوان ها، گردن، عضلات، ستون فقرات، دست ها، پاها، لگن، بافت های حرکتی و هرگونه نانوانی های حرکتی می باشد.

کار متخصص ارتوپد فقط جراحی نمی باشد بلکه هر گونه بیماری های مربوط به مشکلات حرکتی در این حوزه قرار می گیرد.

مراحل درمان توسط متخصص ارتوپد:

عموما بیشتر افراد بیمار با داشتن یک یا چند نشانه و علائم خاص به پزشک مراجعه می کنند که رایج ترین آن احساس درد و آزردگی در ناحیه های مختلف بدن است.

بیمار وقتی که در سیستم حرکتی خود احساس درد کرد به متخصص ارتوپد مراجعه می کند حال متخصص تشخیص می دهد که بیماری او نیاز به جراحی دارد یا خیر؛ ولی عموما همه بیماری های حرکتی نیاز به جراحی ندارند ولی با گذراندن چند جلسه فیزیوتراپی و نرمش های خاص و مصرف دارو درمان می شوند.

چگونه یک متخصص ارتوپد خوب را انتخاب کنیم و باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

پس از پرسش و پاسخ از بیمارانی که مورد معالجه متخصص مورد نظر قرار گرفتند؛ یک متخصص ارتوپد خوب باید ویژگی های زیر را دارا باشد: 

- برای بیمار خود وقت بگذارد و دقیق به حرفای بیمار و علائم و نشانه های بیماری فرد گوش فرا دهد تا در تشخیص بیماری دچار خطا و اشتباه نشود.

- معاینه دقیق بیمار یکی مهم ترین راه برای پیدا کردن تشخیص درست بیماری است

- درخواست بیمار از متخصص در مورد بیماری و تشخیص درمان وی است و دکتر نیز موظف است بیمار خود را در آگاهی کامل در مورد بیماری وی و نحوه درمان او قرار دهد. 

- اگر بیمار نیاز به جراحی داشته باشد متخصص ارتوپد وظیفه دارد همه چیز را در مورد جراحی و نحوه انجام آن و خطرات و عوارض جانبی ناشی از جراحی را برای بیمار توضیح دهد. 

- متخصصان ارتوپد باید توجه داشته باشند تا حد الامکان از جراحی خود داری کنند.

برای اطلاع بیشتر از این تخصص و دریافت مشاوره در مورد بیماری خود میتوانید با متخصصین ارتوپد کیمیا ویزیت از طریق دکمه زیر در ارتباط باشید:

پزشک های متخصص و فوق تخصص ارتوپدی

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code