انواع بیماری های عفونی!

انواع بیماری های عفونی!

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی کیمیا ویزیت، به درستی که همه ما در مورد انواع بیماری های عفونی خطرناک و کشنده در سرتاسر جهان شنیده ایم. به این منظور کیمیا ویزیت یک مقاله از مقالات خود را به انواع بیماری های عفونی و خطرناک تخصیص داده است. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود.

انواع بیماری های عفونی:

عفونت های ناشی از ویروس حیوانات، عفونت های پوستی، عفونت های قارچی، انگلی، آنفولانزا و انواع بیماری های تنفسی، اسهال عفونی، ایدز، سل، سرخک، سرخجه، سیاه زخم، تب مالت، جذام، طاعون، تب حصبه، کچلی، مالاریا، شپش، آبله مرغان، زونا، تب خال، هاری، تب دنگی، وبا

علائم مشترک بیماری های عفونی:

تب شدید و پیوسته

اسهال

خستگی های مکرر

دردهای عضلانی شدید

سرفه که بیش از یک هفته به طول انجامد

اگه موارد بالا را مشاهده کردید حتما به متخصص عفونی مراجعه کنید.

علت بروز بیماری های عفونی:

بیماری های عفونتی میتوانند ناشی از باکتری ها ، قارچ ها، انگل ها و ویروس ها باشند.

باکتری ها: باکتری ها موجودات زنده تک سلولی هستند که می توانند سبب بروز بیماری هایی چون گلودرد، عفونت های دستگاه ادراری و سل شوند.

ویروس ها: ویروس ها می توانند سبب بیماری هایی ساده چون سرما خوردگی، آنفولانزا و یا بیماری های جدی تری چون ایدز شوند.

قارچ:  انواع بیماری های پوست از قارچ ها به وجود می آیند.

چگونه این بیماری به فرد منتقل می شود:

بیماری های عفونی می توانند به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم به فرد منتقل شوند.

تماس مستقیم در بیماری های عفونی

انتقال از یک انسان به انسان دیگر: که می تواند از طریق لامسه، سرفه، آب دهان، عطسه، رابطه جنسی و ...

انقال از حیوان به انسان: گزش یا خراش توسط حیوان باعث انتقال ویروس می شود و همچنین دست زدن به مدفوع حیوانات نیز باعث انتقال انگل می شود.

تماس غیر مستقیم در بیماری های عفونی

مانند نیش حشرات، آلودگی غذایی، دست زدن به قسمت هایی که فرد مبتلا در آن رفت و آمد داشته و با همان دست ها بینی و دهان خود را لمس کنید این ها همگی باعث بروز بیماری به صورت غیر مستقیم می شوند.

عوامل ابتلا به بیماری های عفونی

کسانی بدن ضعیفی دارند نیز بیشتر در خطر ابتلا به این بیماری هستند.

افرادی که دچار سرطان یا سایر اختلالات سیستم ایمنی هستند.

 وسایل پزشکی باید قبل از اینکه بیمار بعدی می خواهد از آن استفاده کند ضد عفونی شود در غیر این صورت باعث بیماری های عفونی می شود.

نکاتی برای پیشگیری از ابتلا به عفونت

برای پیشگیری از عفونت باید بهداشت فردی خود را رعایت کنید: قبل خوردن هر چیزی دست و صورت خود را بشویید واز آب و غذای خود مطمئن شوید آب و غذای آلوده باعث عفونت می شود. به موقع حمام رفتن ، استفاده از وسایل شخصی، مسواک زدن استفاده از تیغ شخصی، شانه زدن موها این ها همگی از بروز انگل جلوگیری می کند. روابط جنسی نیز باعث انتقال بیماری به فرد می شود. و در آخر باید حتما واکسانسیون های ویروس های خطرناک را بزنید تا خطر ابتلا را کاهش دهد.

امیدواریم این مقاله شما را در شناخت انواع بیماری های عفونی کمک کرده باشد کیمیا ویزیت برای شما آرزوی سلامتی می کند در صورت شناخت بیشتر متخصص های عفونی به لینک زیر سر بزنید.

نمایش لیست متخصص های عفونی

 

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code