پرونده الکترونیک کیمیا ویزیت

پرونده الکترونیک کیمیا ویزیت

پرونده الکترونیک سلامت کیمیا ویزیت

پرونده الکترونیک کیمیا ویزیت، پزشکان را قادر می سازد تا از ثبت و بایگانی اطلاعات بیماران خود به صورت سنتی جلوگیری کند در این نوع پرونده، صفحات طبق نیاز های پزشکان طراحی و به صورت طبقه بندی و مرتب شده ثبت می شوند.

هر پرونده الکترونیک سلامت، شامل آزمایش ها، نسخه ها، نظرات پزشکان، سابقه های بیماری و... نیز می باشد که فقط پزشکان مربوطه بیمار و خود بیمار قادر به دسترسی آنها خواهد بود که در ادامه در مورد آن شرح میدهیم.

  • جلوگیری از فراوانی اسناد با سیستم پرونده الکترونیک کیمیا ویزیت

تا به امروز روند مراکز درمانی به این صورت بود که بیماران اطلاعات خود را در فرم های پزشکی تکمیل می کردند. مشخصات ابتدایی بیماران در فرم های پزشکی درج می شدند. که مزایای آن به شرح زیر بوده است:

  1. دسترسی آسان به اطلاعات سلامت
  2. کاهش اتلاف زمان کاربران
  3. کاهش اشتباهات پزشکان و صرفه جویی در مخارج
  4. تاثیر بیشتر بر روی بهبود وضعیت بیماران
  • پرونده های الکترونیکی کیمیا ویزیت به چه صورت فعالیت می کنند؟

یک بیمارستان یا کلینیک درمانی را در نظر بگیرید. دادهای فراوانی هست که باید ذخیره و سازماندهی شوند. پرونده الکترونیک با ایجاد صفحات از قبل ساخته شده ثبت این داده ها را آسانتر کرده به طوری که پزشکان و یا مدیران مراکز درمانی می توانند تمام داده های بیماران را که در صفحات گوناگون الکترونیکی درج شده، با چند عملکرد ساده بر روی گوشی های هوشمند و pc ها مشاهده کنند.

ظرفیت روبه رشد آی تی، گرد آوری، ثبت و انتقال داده ها مسبب آن شد که افراد سواستفاده کننده امکان دسترسی به اطلاعات شخصی بیماران در پرونده های الکترونیکی آن ها را داشته باشند. این امر نیازمند بوجود آوردن ابزارهای امنیتی در پیگیری از این مجوزها است لذا در سیستم کیمیا ویزیت این امکان بوجود آمده است که اطلاعات و دادهای مربوط به یک بیمار کاملاً محفوظ بماند و با ابزار های امنیتی که این سیستم بوجود آورده است، از دسترسی افراد سود جو به داده های بیماران جلوگیری شود.

از دیگر ویژگی های پرونده الکترونیک کیمیا ویزیت رابطه کاربری آسان است تا کاربرانی که سطح دسترسی و مجوز مرتبط با آن را دارند، به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.

  •    پرونده سلامت و بهداشت الكترونيك در كشورهاي ديگر

در برخي از کشورهای پیشرفته مانند آمريكا، كانادا و انگليس، هر نفر دارای یک پرونده الکترونیکی است که در این پرونده تمام تاریخچه پزشکی بیمار ذکر شده است. با راه اندازی این سیستم در این کشور ها، پرونده سلامت الكترونيك سبب شده تا بیماران براي تهيه دارو هم با مشكل مواجه نشوند و بصورت الکترونیکی، داروی خود را تهیه کنند.

در زمانی که پرونده الکترونیک سلامت و بهداشت وجود دارد دیگر لازم نیست که هر فرد چند بار آزمایش بدهد و یا برای دریافت آزمایش های خود به آزمایشگاه ها مراجعه کند بلکه جواب آزمایش برای بیماران در پرونده آنها ثبت میشود و به پست الکترونیکی آن ها ارسال می شود و در نتیجه در زمان صرفه جویی می شود.

براساس قوانين برنامه چهارم و پنجم توسعه، وزارت بهداشت موظف به انجام پرونده الكترونيك سلامت براي همه افراد جامعه شده است و الكترونيكي كردن پرونده سلامت ايراني‌ها، علاوه بر اينكه نياز به زير ساخت‌هاي مخابراتي ، ارتباطاتي و اطلاعاتي دارد، نيازمند همكاري همه وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها و مراكزي است كه به نوعي با حوزه سلامت مرتبط هستند. از این رو کیمیا ویزیت نیز این امکان فوق العاده را طراحی کرده تا عزیزانی که از سامانه کیمیا ویزیت استفاده میکنند، بتوانند از این خدمت مهم بهره ببرند.

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code