چرا باید سایت اختصاصی پزشکی داشته باشیم؟

چرا باید سایت اختصاصی پزشکی داشته باشیم؟

گسترش اینترنت و شبکه های اجتماعی امروزه امری است که نمیتوان جلوی آن را گرفت و روز به روز در حال پیشرفت است . برای رونق کسب و کارتان از این پتانسیل بالا غافل نشوید !!!!!

هر آنچه که در این مقاله گفته میشود فقط در راستای رسیدن به پاسخ این سوال است که چرا باید سایت اختصاصی داشته باشیم و در فضای مجازی فعالیت کنیم؟

در ابتدای بحث تعدادی از آمار و ارقام موثق کشور را ببینیم :

ایران ۸۲ میلیون جمعیت دارد که ۷۲ میلیون و ۹۴۰ هزار نفر از آنها از اینترنت استفاده می کنند. آمار استفاده از شبکه های اجتماعی در ایران ۴۷ میلیون نفر است که یعنی ضریب نفوذ ۵۷ درصدی دارند. تا پایان سال ۹۷، بیش از ۲۷۰ هزار وب‌سایت در حوزه تجارت الکترونیکی فعال بوده‌اند که ۶۴ درصد آنها را فروشگاه های آنلاین عمومی ، ۱۵ درصد آنها را فعالیت های حوزه آموزش و ۱۰ درصد آنها را کسب و کارهای در زمینه ی تولید محتوا تشکیل داده اند.
این آمار نشان دهنده ی اعتماد عمومی مردم به وب سایت های موجود در فضای مجازی و توجه بسیار آنها به شبکه های اجتماعی و دنیای اینترنت است.

همه ی این آمار و اطلاعات داده شد تا به این نتیجه بسیار مهم برسیم که:

مردم فضای مجازی را شناختند و آگاهی کافی نسبت به شبکه های اجتماعی پیدا کرده اند و بدون اینکه خودشان بدانند یک جامعه آماری بسیار خوب با پتانسیل بالا برای مشاغل مختلف ایجاد کرده اند تا بتوانند خدمات خودشان را بین جعیت کثیری از مردم معرفی کنند. با توجه به اصول و روش های بازاریابی، بودن در بین این تعداد بسیار زیاد از کاربران اینترنت برای هر کسب و کاری لازم و ضروری است چرا که این امکان را به کسب و کارتان میدهد تا در معرض دید میلیون ها کاربر قرار گیرد. با بودن در این فضای رقابتی این امکان را به کاربر میدهید تا به عنوان مثال بین تعداد زیادی از پزشکان متخصص که خدمات مشابهی با شما ارائه میدهد، انتخاب کند که به کدام پزشک معالج مراجعه کند.

حالا که از اهمیت داشتن یک سایت اختصاصی مطلع شدیم با توجه به حوزه فعالیت های پزشکی میرسیم به جواب سوالی که در اول مقاله پرسیدیم  « چرا باید یک سایت اختصاصی پزشکی داشته باشیم؟ »

۵ مورد طلایی در مورد داشتن یک سایت اختصاصی پزشکی:

۱) داشتن یک سایت اختصاصی پزشکی باعث ایجاد برندینگ می شود.

برندینگ فرآیندی است برای آگاه سازی بیماران و ایجاد یک ذهنیت مطلوب در آنان نسبت به امور و خدماتی که ارائه میدهید. که شما میتوانید با قرار دادن اطلاعاتی از خود و خدماتی که در مطب ارائه میشود درون سایت به این فرآیند برندینگ کمک کنید                                            

۲) با طراحی یک سایت اختصاصی این امکان برایتان مهیا می شود تا یک سامانه نوبت دهی مختص خودتان داشته باشید.

داشتن یک سامانه نوبت دهی از بهترین مزایای داشتن سایت اختصاصی است چرا که شما میتوانید با توجه به تایم های حضورتان در مطب این امکان را برای بیماران خود فراهم کنید تا به صورت آنلاین و از خانه برای نوبت گرفتن اقدام کنند .

۳) با ایجاد سایت اختصاصی شما میتوانید یک درگاه پرداخت الکترونیک داشته باشید.

درگاه پرداخت الکترونیک آپشنی است که تا الان تعداد کمی از پزشکان از آن استفاده کرده اند اما بدلیل اینکه این درگاه های پرداخت کار را برای بیماران و همچنین خودتان تسهیل میکند، استفاده از آن بسیار توصیه میشود.

۴) سایت اختصاصی این امکان را به شما میدهد تا اطلاعات بیمارانتان را در آن ذخیره کنید:

  بیمارن زیاد، پرونده های زیاد.  این مشکلی است که اکثر پزشکان با آن مواجه هستند. اما شما میتوانید با داشتن یک سایت مختص خودتان همه ی اطلاعات مربوط به بیمارنتان را در آن ذخیره کنید و فقط منشی مطب و خودتان به آن ها دسترسی داشته باشید و از همه مهم تر اینکه مشاهده این اطلاعات همیشه و همه جا برای شما فراهم است و با استفاده از تلفن همراهتان میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

۵) سایت اختصاصی می تواند نظم بسیاری به مطبتان دهد.

حضور بدون هماهنگی بیماران در مطب، تماس گرفتن های مکرر با منشی یا خودتان برای پرسیدن سوال و مراجعه به مطب برای کارهای جزئی مثل نشان دادن یک عکس یا آزمایش.

سایت اختصاصی به همه ی این امور رسیدگی میکند و به آنها نظم خاصی میدهد، پرسیدن سوال، فرستادن عکس و آزمایش و ... همه ی اینها با کمک سایت اختصاصی قابل انجام است.

امروزه بودن در همچین فضای رقابتی و داشتن یک سایت اختصاصی همانند داشتن یک کارت ویزیت است با این تفاوت که این کارت ویزیت ممکن است روزانه درمعرض دید میلیون ها کاربر اینترنت و فضای مجازی قرار گیرد. اما اگر نمیدانید از کجا و چگونه شروع کنید، کارشناسان و متخصصان ما در کیمیا ویزیت آماده ی خدمات رسانی به شما پزشکان عزیز هستند.

اینترنت روز به روز در حال گسترش است . نگران نباشید ، هیچ وقت برای شروع دیر نیست: از همین امروز شروع کنید ...

 

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code