رادیولوژی

رادیولوژی

با سلام خدمت شما همراهان کیمیا ویزیت، در این مقاله میخواهیم در مورد رادیولوژی (عکس برداری)، معنا و مفهوم آن و اصلا چرا این تکنولوژی اهمیت فراوان دارد بحث کنیم لطفا در ادامه همراه ما باشید...

رادیولوژی:

رادیولوژی، که همچنین به آن تصویربرداری تشخیصی نیز گفته می شود، یک سری آزمایشات مختلف است که از قسمت های مختلف بدن عکس می گیرد. بسیاری از این آزمایشات از این نظر بی نظیر هستند که به پزشکان اجازه می دهند داخل بدن را ببینند.

تصویربرداری از پستان (ماموگرافی)

رادیولوژی قلب و عروق (قلب و گردش خون)

رادیولوژی قفسه سینه (قلب و ریه ها)

رادیولوژی اورژانس

رادیولوژی دستگاه گوارش (معده ، روده و شکم)

رادیولوژی دستگاه تناسلی (دستگاه تناسلی و ادراری)

رادیولوژی سر و گردن

رادیولوژی عضلانی اسکلتی (عضلات و اسکلت)

نورورادیولوژی (مغز و سیستم عصبی ، سر ، گردن و ستون فقرات)

رادیولوژی کودکان (تصویربرداری از کودکان)

چرا رادیولوژی مهم است؟

رادیولوژی برای تشخیص بسیاری از بیماری ها به ویژه سرطان ضروری است. تشخیص زودرس، جان ها را نجات می دهد. بدون تشخیص هیچ پزشکی نمی تواند درمانی داشته باشد.

در انتاریو ، هر ساعت از هر روز ، به طور متوسط ​​هشت نفر مبتلا به نوعی سرطان تشخیص داده می شوند و سه نفر نیز بر اثر سرطان می میرند.

پزشکان امروز نمی توانند بیماران را بدون تصویربرداری تشخیصی مدیریت کنند. در بسیاری از بیماری ها ، پزشک خانواده و پزشکان فوریت های پزشکی برای تعیین تشخیص و روند درمان به نتایج آزمایش رادیولوژی تکیه می کنند.

رادیولوژیست چه کاری انجام می دهد؟

رادیولوژیست شما پزشک پزشکی است که در تشخیص و معالجه بیماری و آسیب دیدگی تخصص دارد، از تکنیک های تصویربرداری پزشکی مانند اشعه ایکس ، توموگرافی کامپیوتری (CT) ، تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (MRI) ، پزشکی هسته ای ، توموگرافی انتشار پوزیترون (PET) ، فیوژن استفاده می کند. تصویربرداری و سونوگرافی،از آنجا که برخی از این تکنیک های تصویربرداری شامل استفاده از اشعه هستند و برای درک ایمنی و حفاظت از اشعه نیاز به آموزش دارند.

رادیولوژیست شما از یک دانشکده پزشکی معتبر فارغ التحصیل شده است ، یک آزمون صدور مجوز را گذراند و اقامت حداقل چهار سال تحصیلات پزشکی منحصر به فرد بعد از کارشناسی ارشد را در بین موضوعات دیگر به پایان رسانده است:

ایمنی / محافظت در برابر تابش

اثرات پرتودرمانی روی بدن انسان

عملکرد مناسب و تفسیر معاینات رادیولوژی و تصویربرداری با کیفیت

اکثر رادیولوژیست ها نیز یک بورس تحصیلی را تکمیل می کنند - یک تا دو سال آموزش تخصصی در زیرمجموعه خاصی از رادیولوژی ، مانند تصویربرداری از پستان ، رادیولوژی قلب و عروق یا پزشکی هسته ای.

امیدواریم این مقاله آشنایی شما را با رادیولوژی کامل کرده باشد. کیمیا ویزیت تلاش می کند تا بیمارانش با آگاهی کامل تصمیم بگیرند.

لیست رادیولوژی ها

لیست سونوگرافی ها

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code